3
Marche Ottomane (Manuscrit Cantemir 209)
Derya Türkan, Yurdal Tokcan, Murat Salim Tokac, Hakan Gungor, Fahrettin Yarkın, Nedyalko Nedyalkov, Dimitri Psonis, Driss El Maloumi, Pedro Estevan, Jordi Savall
92 bpm
A min
04:02
7
Tillirkotissa (Chypre)
Irini Derebei, Gursoy Dinçer, Zacharias Spyridakis, Dimitri Psonis, Jordi Savall, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Nedyalko Nekyalkov, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan, Valeri Dimchev, Yair Dalal
87 bpm
D min
03:28
11
Milo mou kai mandarini / Konial (Grèce)
Irini Derebei, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Nedyalko Nedyalkov, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan
127 bpm
E min
03:39
13
Moma e moma rodila (Montagnes Rhodope Bulgarie)
Stoimenka Outchikova-Nedyalkova, Peyo Peev, Valeri Dimchev, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Janos Dani, Gyula Csík, Vilmos Csikos, Pedro Estevan, Nedyalko Nedyalkov
67 bpm
D min
04:48
5
Godini ludi mladi (Macédoine)
Stoimenka Outchikova-Nedyalkova, Nedyalko Nedyalkov, Peyo Peev, Valeri Dimchev, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Janos Dani, Vilmos Csikos, Pedro Estevan
97 bpm
G Maj
05:22
10
Dök Zülfünü meyoana gel / Tanburi Mustafa Çavuş (Ottoman)
Gursoy Dinçer, Jordi Savall, Haïg Sarikouyoumdjian, Yurdal Tokcan, Yair Dalal, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, Valeri Dimchev, Nedyalko Nedyalkov, Pedro Estevan, Hakan Gungor
121 bpm
E min
04:25
12
Yasemi mou (Chypre)
Irini Derebei, Jordi Savall, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan
92 bpm
D Maj
04:40
4
Zaplakala e vdovitsa (Bulgarie)
Stoimenka Outchikova-Nedyalkova, Haïg Sarikouyoumdjian, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, Valeri Dimchev, Nedyalko Nedyalkov, Janos Dani, Gyula Csík, Slobodan Marković, Mihailo Blam, Jordi Savall
135 bpm
A# Maj
03:43
6
Sarhos / Ime Tze (Chypre)
Gursoy Dinçer, Irini Derebei, Zacharias Spyridakis, Jordi Savall, Dimitri Psonis, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan
129 bpm
E min
03:22
8
Danse Urbaine (Serbie)
Bora Dugic, Slobodan Prodanović, Marko Lazović, Slobodan Marković, Mihailo Blam, Nedyalko Nedyalkov, Jordi Savall, Pedro Estevan
88 bpm
E min
01:33
17
Apo xeno meros (Grèce)
Irini Derebei, Jordi Savall, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, Nedyalko Nedyalkov, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan
148 bpm
C Maj
01:23
18
Üsküdar (Turquie)
Gursoy Dinçer, Jordi Savall, Dimitri Psonis, Zacharias Spyridakis, N. Nekyalkov, Yurdal Tokcan, Hakan Gungor, Fahrettin Yarkın, Pedro Estevan
152 bpm
E min
01:17
19
Ruse Kose (Serbie centrale)
Ági Szalóki, Bora Dugic, Slobodan Prodanović, Marko Lazović, Slobodan Marković, Mihailo Blam, Milan Nešović, Nedyalko Nedyalkov, Pedro Estevan
108 bpm
E min
01:53